Home » Галерия

юли 2024
П В С Ч П С Н

Галерия

На 17.05.2024 г. беше проведена екскурзия с учебна цел с учениците от  ОУ,, Христо Ботев“. Учениците посетиха Общински център за извънучилищни дейности в село Байкал с директор Иво Джокин. Той запозна учениците с тайните на необятната вселена.  Срещата  беше вдъхновяваща, а децата участваха активно с въпроси и споделени знания. Бяха извършени наблюдения с телескоп. Посетиха поречието на река Дунав и наблюдаваха с бинокли водолюбивите птици обитаващи реката. След село Байкал екскурзията продължи с посещение на останките от някогашният величествен древноримски град Улпия Ескус край село Гиген. Господин Джокин разказа увлекателно за възхода и падението на древният град. Последната спирка от екскурзията бе посещение на град Никопол. Учениците разгледаха експонатите в Регионалният историческият музей в града и посетиха паметникът на победата на един от хълмовете в града, създаден в знак на благодарност към освободителите на страната ни в Руско-Турската война. От там се разкри неповторимата гледка към река Дунав и Никополската крепост.

Всички заедно можем повече -април 2024 г.

„Всички заедно можем повече” – април 2024 г.

На 30.04.2024 г. в стаята на РГ се проведоха дейности под мотото „ Всички заедно можем повече” на тема ” Заедно празнуваме Великден”, които се проведоха с участието на децата от РГ „Мечо Пух” и родителите на децата от групата. Децата от РГ свързваха традиционните ритуали с празника „Великден” , рецитираха стихчета за празника и изпяха песента „Великден”( Чук, чук, яйчице) по текст на Дора Габе . Съвместно с родителите боядисаха яйца и изработиха поставки и кошнички за яйца.

Областна инициатива Четене на приказки без край

Областна инициатива „ Четене на приказки без край”

На 26.04.2024 г. в стаята на РГ се проведоха дейности на тема „Въртележка от приказки”, които се проведоха с участието на децата от РГ „Мечо Пух”, ученици от I – IV клас и учители начален етап с цел насърчаване четенето и грамотността от ранна детска възраст.  Децата от РГ изпълниха изразително  стихчета за книгата. Съгласно темата „Въртележка от приказки” децата разпознаваха герои, случки и епизоди от художествените произведения: „Лъжливото овчарче”, „Лисица и щъркел”, „Непослушното яребиче”, „ Под гъбката” и др.                                                                        Илиян Рашков преразказа приказката „ Лъвът и мишката”, като емоционално пресъздаде чувствата и преживяванията на героите в нея.                                                                                                         Децата драматизираха приказката „ Най- големия бисер”, като импровизираха реплики.

Учениците от начален етап зарадваха децата от групата, като се включиха в общоинституционалното събитие и прочетоха интересни приказки с любимите им герои. Децата се потопиха в чудния свят на приказките и се докоснаха до магията на вълшебния приказен свят.

На 19 април 2024 г. се проведе приятелска среща по футбол между отборите ОУ „Христо Ботев“ с. Пелишат и ОУ „Христо Смирненски“ гр. Плевен. Срещата беше интересна. В редовното време резултатът беше 4:4. След изпълнение на дузпи, победител стана отборът на ОУ „Христо Смирненски“ гр. Плевен.

След месеци на усилен труд, упоритост, най-после дойде и време за забавление – Празника на буквите!

Под мотото „Ние вече сме грамотни“ на 18 април 2024г. премина празника на буквите в 1-ви клас в ОУ „Христо Ботев “ – с. Пелишат. Първокласниците заявиха уверено, че вече са грамотни и могат сами да четат и пишат. Цяла година те полагаха усилия да научат българската азбука. Браво деца гордеем се с вас!!!Прекрасни сте!

Трети март – най-българският празник! Величествена дата, на която цяла България свежда чела пред един народ, чиято музика е била звън на мечове и гърмежи на топове. По повод 146 години от Освобождението на България от османско владичество, учениците ни предадоха вълнуващ урок по история. Групата за народни хора допринесоха за празничната обстановка с прекрасна празнична хореография.

Коледното тържество в училището изпълни празника с български традиции

Световна седмица по предприемачество

Областна седмица на четенето 06- 10.11.2023 г.

Урок по БДП в ПЕ

Урок по БДП 1 и 2 клас

Випуск 2023 г.

Шампион

Пролетен спортен празник 2023

Да бъде Коледа!

Подновен физкултурен салон

Урок по национална гордост-Стойка Кръстева

Тържествено откриване на учебната 2021-2022 г.

ЕВРОПЕЙСКИ ДЕН НА СПОРТА В УЧИЛИЩЕ 2021

24.септември

Тържествено откриване на уч. 2020/2021

Благотворителна инициатива

Европейски ден на спорта

Европейска седмица на предприемачеството

Осми март

Нашите абитуриенти

Проект „Твоят час“ – Публични изяви:

1. Клуб „С букви и ръчички можем всичко“

2. Клуб „Моят език“

3. Група „Географията лесна и интересна“

4. Кръжок „Художествено слово“

5. Група „Народни танци“

Тържествено откриване на новата учебна 2018-2019 година

Седмица на спорта 2018 г.

Розова фланелка 27.02.2019 г.